مجموعه نکاتی که باید در رابطه با یک گروه اینستاگرامی بدانید.

بسیاری از افراد به تلگرام و واتس اپ علاقه مند هستند، صرفا به این دلیل که در تلگرام و واتس اپ می توانند گروه های دوستانه برای ارسال پیام یا کلیپ تشکیل دهند. در ورژن های اخیر اینستاگرام، قابلیت ایجاد یا تشکیل گروه در دایرکت ایجادخرید فالوور ارزان شده است. در این مقاله می خواهیم نحوه ساخت گروه اینستاگرامی و در نتیجه مدیریت ان را برای شما بیان کنید. بنابراین تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

سلسه مراتب ساخت گروه اینستاگرامی

برای ساخت یک گروه در اینستاگرام، ابتدا بهتر است اطمینان حاصل کنید که آخرین ورژن اینستاگرام را دانلود کرده اید. پس از دانلود آخرین نسخه اینستاگرام، اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید. به قسمت فید یا هوم مراجعه کنید. در سمت راست و بالای صفحه هوم بر روی آیکون دایرکت (یک عدد پیکان یا فلش) ضربه بزنید. وارد قسمت دایرکت شوید. در سمت راست و بالای پوشه دایرکت، یک علامت به اضافه وجود دارد. بر روی علامت به علاوه ضربه بزنید. پس از ضربه زدن روی آیکون به اضافه، لیست متفاوتی از فالوورهای شما باز خواهد شد. از لیست باز شده هر تعداد از افراد را که می خواهید عضو گروه کنید، انتخاب نمایید. هر فردی یا اکانتی که انتخاب شود، در جلوی نام کاربری اش یک علامت تیک ایجاد می شود. این علامت به معنای این است که فرد انتخاب شده و قرار است در گروه اضافه شود. پس از انتخاب اعضا، یک پیام به عنوان نمونه که می تواند پیام خوش آمد گویی به گروه باشد را نوشته و برای افرادی که انتخاب کرده اید با زدن گزینه send ارسال کنید. با انجام این مراحل، گروه اینستاگرامی شما ساخته شده و می توانید در آن گروه به چت کردن و به اشتراک گذاری مطالب بپردازید.

پس از ساختن یک گروه اینستاگرامی باید به چه نکاتی توجه کنیم

پس از اینکه گروه اینستاگرامی مد نظر خود را ساخته اید، بهتر است به نکاتی که در ادامه عنوان می کنیم، توجه داشته باشید.

تغییر نام گروه اینستاگرامی چگونه است؟

زمانی که شما یک گروه اینستاگرامی می سازید، اینستاگرام خود به صورت پیش فرض یک نام برای گروه شما انتخاب می کند. در بسیاری از موارد چون گروه های اینستاگرامی با هدف خاصی ایجاد می شوند، بنابراین باید نام آن ها را تغییر داد. به همین منظور برای تغییر نام گروه، ابتدا بر روی نام گروه ضربه بزنید. با ضربه زدن بر روی نام گروه، صفحه ای پیش فرض که برای تغییرات و تنظیمات گروه است باز خواهد شد. در بالای صفحه باز شده بر روی نام گروه ضربه بزنید، آن را پاک کرده و نام دلخواه خود را تایپ نمایید.

درگروه اینستاگرامی صرفا می توان چت کرد؟ اینستاگرام این قابلیت را فراهم کرده است که در گروه های اینستاگرامی علاوه ارسال پیام متنی، مخاطبان می توانند، تصویر یا ویدئو و حتی پست های منتخب خود در اینستاگرام را به اشتراک بگذارند.

آیا می توان اعلان پیام های گروه یا نوتیفیکیشن گروه را قطع کرد؟ بله! شما می توانید از بالا و سمت چپ علامت details به معنای جزئیات را انتخاب کنید و وارد بخش تنظیمات گروه شوید. در این قسمت گزینه mute notification  یعنی خاموش کردن اعلان را فشار دهید و آن را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه دیگر اعلان مربوط به پیام های گروه بر روی تلفن همراه شما نمایان نخواهد شد.

آیا پس از ایجاد گروه اینستاگرامی می توان باز هم اعضای جدیدخرید فالوور اینستاگرام اضافه کرد یا این امر دیگر قابل تغییر نمی باشد؟ خیر، تعداد اعضای گروه قابل تغییر می باشد. هر زمان که خواستید اعضای جدید به گروه اینستاگرامی خود اضافه کنید، می توانید وارد بخش details شوید. سپس لیست اعضای گروه را باز کنید، در آخر لیست گزینه add member به معنای اضافه کردن اعضای جدیدرا فشار داده و هر شخصی را که می خواهید اضافه نمایید.

اگر شخصی ما را در گروه اینستاگرامی اضافه کند، آیا می توانیم با خواست خود از گروه خارج شویم؟ بله! برای خارج شدن از گروه و ترک آن، ابتدا به قسمت details مراجعه کنید، سپس گزینه leave conversation را انتخاب کنید. این گزینه به معنای ترک مکالمه و در نتیجه گروه برایتان حذف خواهد شد. یک راه دیگر نیز این است که همانند حذف کردن پیام های شما در قسمت دایرکت، می توانید با حرکت اسلاید وار انگشت دستتان، چت مربوط به گروه را حذف کرده و از آن خارج شوید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *